gallery/baltic cup_veeb-valge

Ülevabariigiline tantsuvõistlus toimub 20-21. jaanuaril 2018

Pärnus Kesklinna Koolide Võimlas aadressil Kuninga tn. 29.

Toitlustus kohapeal olemas!

Avatud esmaabipunkt!

Teisel hooajal lisanduvad lisaks diskotantsule tänavatants ehk hip hop, jazz, break ning showtants.

Osaleda saab nii solo, duo, trio, small groupi kui big teami ehk formatsiooniga. Osalustasu igale lapsele on 15 € eurot, iga uue tantsustiiliga lisandub 5 € eurot.

Pealtvaatajate pilet maksab 5.- eurot päev!

Registreerimine algab 1. novembril ning lõpeb 30. novembril

VANUSEASTMED:

Mini kids kuni 7-aastased, sündinud 2011, 2012, 2013 jne

Children 8-11-aastased, sündinud 2007, 2008, 2009, 2010

Junior 12-15-aastased, sündinud 2003, 2004, 2005, 2006

Adult 16 ja vanemad, sündinud 2002, 2001, 2000, 1999 jne

KATEGOORIAD:

Solo – tantsija esitab soolokava üksinda

Duo – tantsijad esitavad tantsukava koos paarilisega

Trio – tantsuplatsil tantsivad korraga 3 tantsijat

Small Group – 4-10 tantsijat korraga platsil ( kavas võib osaleda 1 vanuseastmest vanem tantsija) Big Team (Formatsioon) – tantsuplatsil võib korraga olla 11- 30 tantsijat

( kavas võib osaleda max. 3 vanuseastmest vanemat tantsijat)

ESIALGNE AJAKAVA

                        20.01.2018                                                                                            21.01.2018

                 Uksed avatakse 9:00                                                                          Uksed avatakse 9:00                             10:00 võistluste algus                                                                         10:00 võistluste algus                           Disco, Disco freestyle,                                                                    Show grupid, show solo-duo,                Jazz solo-duo-rühmad                                                                        Hip hop solo-duo-rühmad

                     Disco battle                                                                                              Break battle

NB!

Iga tantsukool saab oma treeneritele tasuta käepaelad vastavalt laste arvule!

Kuni 10 tantsijat – 1 tasuta käepael

10-30 tantsijat – 2 tasuta käepaela 30-45 tantsijat – 3 tasuta käepaela

45-60 tantsijat – 4 tasuta käepaela 60 ja rohkem tantsijat – 5 tasuta käepaela

KATEGOORIAD KAVADELE

DISKOTANTS - DISCO DANCE

 

 

 

 

 

 

 

Muusika on väga kiire ja rütmikas, tants ise särtsakas, kiire ja jõuline. Diskotantsu näol on tegemist võimlemise, aeroobika ning akrobaatikaelementidel põhineva tantsustiiliga, kuid kõike seda turbokiirusel. Lubatud on uhked ja värvilised kostüümid, laske fantaasial lennata, sest õhtujuht Zenja Fokin valib välja kogu võistluse uhkeima kostüümi! Hea tava kohaselt ei ole soovitatav paljaste kõhtudega tantsida mini kidsidel ning väga ülearu ei tasu make up-i kasutada nii mini kidsidel kui childrenitel. Tavadiskos ei ole lubatud hundirattad, fläkid, saltod! Oluline on liikuvus ning kogu tantsuplatsi kasutuse oskus. Ühes voorus tantsitakse 3 korda, ühine soojendusring kestab 30 sekundit, millele järgneb 1 minut tantsu väiksemates gruppides ning sellele järgneb taas 30 sekundit ühist tantsu.

Diskotantsu saavad tantsida kõik vanusegrupid – mini kids, children, juniors, adults.

Solo – tantsija esitab 1-minutilise soolokava (eraldi arvestuses algajad ja edasijõudnud)

Duo – tantsijad esitavad sünkroonis paariskava, mille kestvus on 1 minut (eraldi arvestuses algajad ja edasijõudnud)

Trio – 3 tantsijat esitavad diskokava, mille kestvus on 1:30 minutit

Small Group – 4-10 tantsijat esitavad diskokava, mille kestvus on 2:00 minutit

Big Team (Formatsioon) – 11-30 tantsijat esitavad kava, mille pikkuseks on 3:00 minutit, muusika omal valikul, laadimine korraldaja kodulehe kaudu või meiliaadressile!

SHOWTANTS – SHOW DANCE

 

 

 

 

 

 

 

Showtantsus on lubatud kõik, number peab olema kaasahaarav ja meelelahutust pakkuv, mida tahaks vaadata uuesti ja uuesti. Üldjuhul on muusika lõbus, aga kui suudate kurva muusikaga kaasahaarava kava üles ehitada, siis ka see on lubatud. Showtantsus võib kasutada akrobaatilisi elemente ning peab kasutama erinevaid tantsustiile. Dekoratsioonid laval on lubatud! Showtantsus saavad osaleda KÕIK VANUSED - mini kidsid, childrenid, juniorid ja adultsid! Solo (kava pikkus 2:00-2:30) Duo (kava pikkus 2:00-2:30) Small group kuni 4-10 tantsijat (kava pikkus 2-3 minutit) Big team (formatsioon) 11-30 tantsijat (kava pikkus 3-4 minutit). Muusikad KÕIK omal valikul, laetakse korraldaja kodulehe või meiliaadressi kaudu!

DISCO FREESTYLE

 

 

 

 

 

 

 

Selles diskostiilis on lubatud kõik akrobaatilised elemendid, nii fläkid, saltod, sildringid kui ilma käteta hundirattad. Akrobaatiline pool ei tohi domineerida, vahele tuleb panna ka diskole omaseid kiireid tantsuliigutusi. Osaleda saavad Childrenid, Juniorid ja Adultsid! Kava kestab 1 minut!

DISCO BATTLE

 

 

 

 

 

 

 

Platsile tulevad kõik julged lapsed, kes oskavad improviseerida ning endast maksimumi anda 30 sekundi jooksul. Tantsupõrand poolitatakse ning esimesel platsil võistleja saab aega 30 sekundit näidata oma parimaid diskoliigutusi, siis tuleb teisel platsil oleva tantsija kord, kus tema näitab enda diskotantsu parimaid külgi. Lubatud on nii tavadisko kui ka akrobaatilised elemendid. Lastel, junioritel ja täiskasvanutel on lubatud ilma käteta hundirattad, fläkid jms. elemendid, kuid kava ei tohi koosneda ainult trikkidest, ka puhast diskotantsu peab vahepeal olema. Oluline on kiirus ja sooritatud elementide puhtus. Kohtunikud hääletavad kohe peale minutilist vooru ühe tantsija välja ning edasipääsenud tantsija läheb järgmisesse vooru kokku uue tantsijaga. Vanusegrupid on lapsed, juniorid ning täiskasvanud. Võitjana väljub battlest vaid 1 tantsija igas vanuses!

TÄNAVATANTS EHK HIP HOP

 

 

 

 

 

 

 

Tänavatantsus võib kasutada breigi elemente, väikesel määral akrobaatilisi elemente, house stiili. Oluline on soolotantsus improviseerimisvõime, duode puhul sünkroonsus ja originaalsus. Osaleda saavad kõik vanusegrupid – mini kids, children, juniors, adults. Ühine soojendusring 30 sekundit! Solo – improvisatsioonipõhine tänavatants 1 minut (eraldi arvestuses algajad ja edasijõudnud) Duo – kava kestvus 1 minut (eraldi arvestuses algajad ja edasijõudnud) Trio – 3 tantsijat esitavad tänavatantsu kava, kestvus 1:30 minutit Small Group – 4-10 tantsijat esitavad hip hopi kava, mille kestvus 2:00 minutit Big Team (Formatsioon) – 11-30 tantsijat esitavad oma muusikaga kava, mille kestvus on 3:00 minutit, muusika omal valikul, laadimine korraldaja kodulehe või meiliaadressi kaudu!

JAZZ DANCE

 

 

 

 

 

 

 

Kavadel peaks olema läbiv teema või idee, vastavuses kostüümiga ning tantsu pealkirjaga, lubatud on rekvisiidid. Siia tantsustiili alla kuuluvad nii kaasaegne (modern) jazz kui contemporary. Lubatud on akrobaatilised elemendid, hüpped jms elemendid, mis sobivad kokku jazzi lüürilise stiiliga. Muusika omal valikul, laetakse korraldaja kodulehe või meiliaadressi kaudu! Solo – tantsija esitab enda valitud muusika põhjal soolokava, mille pikkuseks on max. 2:15 Duo – paarilised esitavad sünkroonis tantsu, mille pikkuseks on max. 2:30 Small Group – 4-10 tantsijat esitavad oma muusika järgi kava, mille max. pikkuseks on 3:00 Big team (formatsioon) – 11-30 tantsijat esitavad oma muusika järgi kava pikkusega 3-4 min

BREAK BATTLE

 

 

 

 

 

 

 

Tänavalt tulevale kultuurile omaselt on eesmärgiks vahendeid valimata, s.t tantsulisi vahendeid valides vastane piltlikult öeldes pikali tantsida ehk oma oskustega üle trumbata, kuna ringist väljub võitjana vaid üks tantsija! Lubatud on akrobaatilised elemendid! Vastamisi on 2 b-boyd või b-girli, kohtunikud osutavad käega iga roundi lõpus võitja suunas, kes pääseb järgmisesse vooru. Lõpuks väljub võitlusest võitjana vaid 1 tantsija! Muusikat lastakse ühele tantsijale max 1:30. Osaleda saavad KÕIK vanusegrupid!

NB!

Baltic Cupil on autasustatud kõik 6 finaalikohta + karikad esikolmikule. Medalid saavad KÕIK solode, duode, triode, small groupi ja formatsioonide tantsijad, kes pääsevad esikolmikusse! Eriauhind vingeimale diskokostüümile Zenja Fokini poolt. Autasustamine toimub mõlema päeva lõpus ning palume autasustamise ajal kanda esinemiskostüümi või klubi dresse. Enne autasustamist väikesed üllatusesinemised. Kogu ürituse vältel tehakse pilte ning filmitakse, loomulikult võivad ka kõik lapsevanemad ise oma lapsi jäädvustada. Palume tantsijatel riideid vahetada 2. korrusel selleks ette nähtud garderoobides, et pealtvaatajatele jätta ruumi istumiseks.

Peale registreerimise lõppu koostab Studio Happy Dancers MTÜ igale tantsukoolile arve, selle õigeaegne tasumine garanteerib teile osalemise Studio Happy Dancers Baltic Cupil.

Küsimuste korral palun pöörduda meili teel: info@happydancers.ee või telefonidel :

5565 6541 Sigrid Absalon

5818 2773 Edvi Voor-Voort

gallery/baltic-cup_programm-2018